آخرین اخبار از منطقه زلزله زده مورموران ایلام و نیازهای هموطنان زلزله زده ایلامی

آخرین اخبار از منطقه زلزله زده مورموران ایلام و نیازهای هموطنان زلزله زده ایلامی

متاسفانه زلزله ایلام به خاطر دور بودن و خارج از دید خبرگزاریها و اطلاع رسانی قرار گرفتنش مورد ظلم دارد واقع می شود و باید با اطلاع رسانی و نوشتن در مورد ان موجب جلب نظر و فشار بر مسئولان شد تا حق این مظلوم ترین هموطنانمان در گرمای بالای منطقه پایمال نگردد

تامین آب خنک و سایبانی برای حفاظت از آفتاب سوزان منطقه حداقل نیاز یک انسان است 

 ——————————

در حالیکه بیش از ۲۴ ساعت از زمین لرزه ۶.۱ ریشتری در مورموری می گذرد، هنوز چادر و آب خنک میان مردم توزیع نشده و این دو به مطالبه اصلی مردم زلزله زده تبدیل شده است.به گزارش فارس، اکنون ۲۴ ساعت از وقوع زمین لرزه ۶.۱ ریشتری در مورموری می گذرد زمین لرزه ای که چند پیش لرزه بالای ۵ ریشتر داشت. از روز گذشته تا کنون نیز هر چند دقیقه زمین گاهی نمی لرزد و مردمی که از وحشت دو شب را در بیرون خانه سپری کرده اند، چشم بر هم می گذارند.

پس لرزه ها انقدر شدید بود که پیرزنی در فضای باز هم از وحشت تا آستانه ایست قلبی پیش رفت و کودکان بی وقفه فریاد میزدند و این سو و انسو می دویدند. پیرمردی که خانه خراب شده بود با التماس از مسوولان درخواست چادر و اب خنک به همراه یخ داشت.

پدر جوانی هم از نیاز کودکش به اب خنک گفت و در خواست داشت تا میان انها چادر توزیع شود تا فرزندش از تیغ آفتاب در امان بماند. البته متقاضیان چادر را تنها خانه خراب شده ها تشکیل نمی دهند و هستند در این میان سو استفاده کنندگانی که مانع توزیع چادر میان افراد مستحق شده اند.

تا نیمه شب گذشته هنوز مسوولان به تعدادی از روستاها سرکشی نکرده بودند و گروه بچه های خبرنگار به همراه تعدادی امدادگر اولین افرادی بودند که پای صحبتهای افرادی نشستند که از ترس پس لرزه ها روز و شب را در فضای باز میگذرانند و حتی نمی توانند از داخل منزل خود مواد غذایی بر دارند.

اما محمد سلیمانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام به خبرنگار فارس می گوید: از دیشب تا صبح امروز ۹۰۰ چادر مسافرتی در ۱۲ روستا خانوار و ۲۱ هزار و ۲۰۰ قوطی انواع کنسورجات و ۷۱۰۰ بطری اب معدنی میان روستاییان توزیع شده است. سلیمانی در مورد توزیع اب خنک می گوید: وظیفه هلال احمر امداد و نجات و تغذیه اضطراری است و در مورد سایر موارد دستگاههای دیگر باید پاسخگو باشد.

آنچنان که به نظر می رسد این زمین لرزه تلفات جانی در پی نداشته است چرا که از شب قبل از وقوع زمین لرزه مردم به علت قطعی برق و گرمای هوا شب را بیرون از خانه سپری کرده بودند. مورموری و اطرافش همچنان میلرزد و ما نیز به مانند مردم اینجا نتوانستیم لحظه ای چشم بر هم بگذاریم تا استراحتی داشته باشیم.

اینجا تنها گهگاهی نمیلرزد و میتوان نیازهای اولیه را برطرف کرد.

 منبع خبرگزاری الف
۲۸ مرداد، ۱۳۹۳ | برچسبها: